В центральних та північних областях зберігається ризик весняної посухи — Адаменко

14 лютого 2020 571 0

Через низьку кількість опадів, яка при багаторічній нормі за листопад-січень в 132 мм фактично становила 74 мм, все ще зберігається ризик весняної посухи.

Про це розповіла начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру ДСНС України Тетяна Адаменко, інформує Latifundist.com.

За її словами, найбільший ризик весняної посухи спостерігається в центральних і північних областях країни, де за звітний період кількість опадів була низькою.

«Через глобальне потепління погодні умови в Україні стають все більш нервовими. При нормі -3 °C маємо +2 °C, це означає, що метеорологічної зими в цьому році в Україні не було. Було зафіксовано всього 2 холодні ночі. Найнижча температура фіксувалася в Дніпропетровській області, але посіви озимих культур в регіоні були вкриті снігом, тому ризиків для їх загибелі не спостерігалось», — розповіла експерт.

Та зазначила, що за результатами відбору монолітів станом на кінець січня 80% площ під озимими культурами в Україні перебували в чудовому стані. На інших 20% площ фіксується зрідженість посівів від 15% до 30%. Остаточна оцінка стану рослин буде проведена 25 лютого.

«Аномально тепла зима сприятлива для розвитку хвороб і шкідників, що збільшить витрати фермерів на обробіток посівів. Кількість таких аномально теплих зим збільшується з кожним десятиріччям. Це є позитивним фактором для посівів, адже ранній початок вегетації знижує ризики втрат від весняної посухи. Клімат в Україні змінюється в 1,5 раза швидше, ніж загалом у світі та в Північній півкулі зокрема», — уточнила Тетяна Адаменко.

При цьому, за її словами, підвищення теплозабезпечення в країні дозволяє розширювати площі під соняшником, проте ключовим ризиком залишається недостатня зволоженість.

Виконано за допомогою Disqus