Фітосанітарна оцінка стану озимих збереже від втрат врожаю — думка

17 лютого 2020 43 0
Фітосанітарна оцінка стану озимих збереже від втрат врожаю — думка

Аномально тепла зима цього сезону не може не вплинути на стан посівів озимих культур. Тому до наслідків фахівці «Інституту здоров’я рослин» рекомендують розпочати готуватися вже зараз та провести оцінку фактичного фітосанітарного стану культур у різні фенологічні і календарні строки.

«Фітосанітарний стан посівів дійсно значною мірою залежить від погодних умов. А агрокліматичні умови, що склались у зимовий період цього сезону на більшості територій, сприятимуть розвитку хвороб і шкідників, які будуть загрожувати сільськогосподарським культурам. Тому для збереження врожаю озимих пшениці, ріпака та інших культур і забезпечення його якості в подальшому важливо провести оцінку фактичного фітосанітарного стану культур у різні фенологічні і календарні строки, а також оперативно на виявлені проблеми зреагувати»,  — зазначив керівник агробіологічної лабораторії «Інституту здоров’я рослин» Володимир Конограй.

Він додав, що фітосанітарний моніторинг включає в себе комплексне обстеження, яке дозволяє оцінити фізіологічний стан рослин, ступінь ураження їх хворобами та пошкодження шкідниками.

«А перевага лабораторного аналізу відібраних рослин озимих культур в тому, що дозволяє точно виявити збудників борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей та інших хвороб, а також пошкодження шкідниками. Таким чином, знаючи проблему, можна працювати над її вирішенням», — відзначив вчений

В «Інституті здоров’я рослин» не лише досліджують рослинний матеріал на наявність збудників грибкових хвороб і ушкодженість шкідниками, але й проводять діагностику дефіциту мінерального живлення, виявляють залишкові кількості пестицидів і нематоди. Такий комплексний підхід дозволяє забезпечити повноцінний захист і підживлення молодих посівів.

Виконано за допомогою Disqus