Президент затягує з підписанням закону про соєві правки

28 лютого 2020 1157 0
Президент затягує з підписанням закону про соєві правки

У середу 26 лютого минув термін підписання президентом України Володимиром Зеленським закону України №1210 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», який дехто вже назвав «новим податковим терором». Повідомляє Kurkul.com.

Цей документ ВРУ прийняла ще 16 січня, а вже 11 лютого він був переданий Зеленському. Відтак президент у 15-денний термін мав його підписати або повернути до Верховної Ради України для повторного розгляду.

Справді на сайті ВРУ закон станом на 28 лютого 2020 року досі має статус «Передано на підпис Президентові».

Днем раніше під час мітингу підприємців під стінами ВРУ 27 лютого про це також заявила народна депутатка 9 скликання від партії «Європейська Солідарність» та економістка Ніна Южаніна.

«Уже минув строк підписання славнозвісного закону №1210, який стосується бізнесу в Україні і подальшої можливості роботи підприємств і підприємців в Україні. Документ, що перенасичений шкідливими для бізнесу нормами, так і не був підписаний діючим президентом Зеленським. Чи означає це, що він таки накладе вето на це закон, чи просто закон буде підписаний пізніше? Будемо чекати», — заявила Ніна Южаніна.

Нагадаємо, що у цьому законі є поправка №2124, яка відміняє соєво-ріпакові обмеження для аграріїв. Її автори — Микола Сольський, Олег Тарасов та інші.

Прийняті в другому читанні і в цілому законопроєкт №1210 зі змінами до Податкового кодексу і супутній йому законопроєкт №1209-1 викликали жваві обговорення серед учасників різних ринків. Ці документи враховують ряд зауважень з боку бізнесу, проте містять багато суперечливих норм, як заявила в прес-релізі Європейська бізнес-асоціація.

Наразі закон №1209-1 президент Володимир Зеленський уже підписав.

Закони (законопроєкти 1210 і 1209-1) вносять зміни в адміністрування податками, зокрема вводять принцип винної відповідальності платника податків за податкові правопорушення, визначає вимоги щодо вмотивованості рішень контролюючих органів про накладення штрафів, закріплюють перелік податкових порушень контролюючих органів, в тому числі недотримання процедури реєстрації платника податків та порушення в сфері відшкодування ПДВ.

Закони вносять зміни щодо податку на доходи фізичних осіб, податку на прибуток підприємств, рентної плати та інших податків і зборів.

Закон також вводить уніфіковану форму інформації про ставки і пільги по всіх місцевих податках і зборах, порядок надання її органами місцевого самоврядування в ключові органи.

Виконано за допомогою Disqus