Обвал цін на нафту призведе до зниження цін на зерно — думка

9 березня 2020 531 0
Обвал цін на нафту призведе до зниження цін на зерно — думка
Kurkul.com

Падіння світових цін на нафту, а також італійського фондового ринку на тлі коронавірусу може привести до обвалу цін на світовому ринку зерна і олійних, що вдарить по економіці України.

Таку думку висловив економіст інвестиційного відділу The Food and Agriculture Organization Андрій Ярмак на своєму каналі в Telegram, інформує Latifundist.com.

Так, у зв'язку з поширенням коронавірусу італійський фондовий ринок сьогодні, 9 березня, впав на 10% протягом 10 хвилин. Упав би більше, але після падіння на 10% торгівля автоматично заморожується.

Ще одна новина, за його словами, це відсутність домовленості між Росією та ОПЕК про зниження видобутку нафти, що призвело до рекордного падіння цін на нафту.

«Для України це скоріше мінус, ніж плюс, тому що наші доходи в значній мірі залежать від продажу товарів країни, які залежать від доходів від продажу нафти. Це також шок для світової економіки, оскільки вона також цим країнам продає все», — вказав економіст FAO.

Тому, підкреслив Андрій Ярмак, радіти потенційним збитків сусідів не варто, адже вони, якщо нафта впаде, девальвують рубль, щоб компенсувати доходи бюджету, а це значить що:

  • вони відразу почнуть обвалювати світові ціни на пшеницю, соняшникову олію та інші елементи нашого аграрного експорту, а це дуже суттєво вдарить по стабільності гривні та економіці України;
  • вони відразу знизять імпорт молочки, кондитерки, яблука, ягід, фруктів й інших товарів.
Виконано за допомогою Disqus

+ 36° ... + 24°

Вітер

1.6м/с

Опади

3.9мм

Вологість

72%