З липня договори на оренду землі поновлюватимуть за новими правилами

12 березня 2020 6580 0
З липня договори на оренду землі поновлюватимуть за новими правилами

З 15 липня 2020 р. в Україні вступлять в силу зміни до ЗУ «Про оренду землі» та Земельного кодексу України, відповідно до яких, процедури поновлення договорів оренди землі відбуватимуться за новими правилами. Про це розповів юрист Віталій Петровський у спецпроекті на Kurkul.com.

Юрист виділив 4 новововведення, які почнуть діяти, серед них переважне право на поновлення договору.

«Переважне право на поновлення договору, якщо орендар не пізніше одного місяця до закінчення строку дії договору, якщо інше не передбачено договором, звертається до орендодавця з листом-повідомленням про намір поновити строк дії такого договору. У випадку, якщо орендар, котрий належно виконував умови договору оренди, після спливу строку дії такого договору продовжує користуватися земельною ділянкою, сплачувати за таке користування орендну плату, а орендодавець, у свою чергу, впродовж місяця не висловив своїх письмових заперечень щодо такого землекористування після спливу строку договору, то договір оренди вважається автоматично поновленим на тих же умовах і той самий строк, які були вказані у договорі оренди», — пояснив юрист.

Також змін зазнала процедура поновлення договорів оренди земельних ділянок.  

«У договорі оренди земельної ділянки сторони можуть додатково передбачити умову поновлення такого договору. У разі, якщо сторони передбачили у своєму договорі умову поновлення договору оренди і не мають заперечень одна до одної, то таке поновлення відбувається автоматично, тобто державна реєстрація речового права (права оренди) продовжується на той самий строк», — зазначив Віталій Петровський.

Читати за темою: Нові правила поновлення договорів оренди земельних ділянок

Третє — змінились підходи до переважного права орендаря на укладення договору оренди землі на новий строк.

«Законодавець прибрав процедуру так званого автоматичного поновлення договору у новій редакції ст. 33 ЗУ «Про оренду землі», — розповів Віталій Петровський.

Четверте нововведення — змінились підходи до оренди землі комунальної власності.

«Поновлення договору оренди земельної ділянки державної чи комунальної власності, на якій не розташоване майно орендаря, можливе виключно за рішенням відповідного уповноваженого органу, наприклад, органу місцевого самоврядування чи обласної державної адміністрації», — підсумував юрист.

Виконано за допомогою Disqus