Майже 70% соняшнику в Україні вирощується з порушенням сівозміни

12 березня 2020 489 0
Майже 70% соняшнику в Україні вирощується з порушенням сівозміни
Kurkul.com

Більшість полів соняшнику в України обробляються всупереч правилам сівозміни. Таке використання сільгоспземель знижує якість ґрунтів та впливає на їх родючості. Повідомляє SuperAgronom.com.

Аналіз сільськогосподарської платформи EOS Crop Monitoring демонструє, що значний відсоток сільгоспземель в Україні обробляється всупереч принципам сівозміни. Особливо це стосується культур на кшталт соняшника, які сильно виснажують землю.

Зазначається, що частіше правила сівозміни порушують у Луганській, Кіровоградській та Миколаївській областях. Станом на 2019 р. значна кількість посівних площ — до 165 тис. га в окремих областях — культивувалася з порушеннями норм сівозміни, призводячи до виснаження родючості земель.

Найбільш показовими є дані по соняшнику. В деяких районах майже 70% соняшникових полів засіваються два або більше разів поспіль. «Головними порушниками» сівозміни стали Луганська (майже 165 тис. га), Кіровоградська (близько 165,5 тис. га) та Миколаївська області (понад 151 тис. га). Це 33.4, 23.5 та 22.3% відповідно від загальної кількості соняшникових полів у цих областях. За даними Держстату, у 2019 р. в Україні виростили більше 5.8 млн га цієї культури.

«У випадку соняшника такі порушення дуже шкодять землі. Він висушує ґрунт на глибину до 3 м, стимулюючи ерозію. У класичних сівозмінах його вирощували не частіше ніж раз в 7-8 років», — пояснив д. біол. н., доцент кафедри агротехнологій та ґрунтознавства Василь Черлінка.

Виконано за допомогою Disqus