Названо основного постачальника олійних в Україну

25 березня 2020 1077 0
Названо основного постачальника олійних в Україну
Kurkul.com

Минулого року Україна закупила насіння олійних на суму $340 млн, що на 0,2% менше, ніж у 2018 р., поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

«Що стосується кількісних обсягів закупівель по даній групі продукції, вони зросли на 1,7%, досягнувши близько 84 тис. т», — зазначив він.

За словами експерта, основним постачальником насіння олійних культур в Україну стали США (28%), потіснивши на друге місце Туреччину (16,8%). Крім цих двох країн, варто відзначити закупівлі у Франції (11,9%), Німеччині (9,9%), Індії (5,6%), Іспанії (4,5%) та Бразилії (3,0%).

Читати за темою: Весняний обробіток ріпаку — ключові моменти

Таким чином, на ці держави припало майже 4/5 від загальної вартості імпорту насіння олійних в Україну, зауважив науковець.

«Традиційно найбільшим попитом серед продукції даної групи в Україні користується насіння соняшника. Торік за кордоном закупили 33 тис. т цього виду насіння на суму $249 млн. Зважаючи на існуючі тенденції, насіння олійних культур й цього року залишиться однією з ключових статей вітчизняного аграрного імпорту», — підсумував Микола Пугачов.

Виконано за допомогою Disqus

+ 0° ... - 4°

Вітер

2.1м/с

Опади

6.9мм

Вологість

100%