Ціна на картоплю рости не буде — виробники

5 квітня 2020 1763 0

Україні вистачить якісної картоплі для задоволення потреб внутрішнього ринку, а росту цін на неї не буде. 

Про це у своєму прес-релізі повідомила Українська асоціація виробників картоплі (УАВК).

За словами представників асоціації, в Україні треба припинити неконтрольований імпорт картоплі та вимагати від рітейлерів дотримання умов укладених контрактів.

Виконавчий директор Українська асоціація виробників картоплі (УАВК) Оксана Руженкова запевнила: Україна  повинна терміново запровадити дзеркальні заходи до країн Євроазійського Економічного Союзу (ЄАЕС, Митний Союз) і не дозволити торгівельним мережам імпортувати картоплю з цих держав. 

Якщо рітейлери знайдуть спільну мову із вітчизняними виробниками картоплі і купуватимуть продукцію безпосередньо в промислових картоплярських господарствах, це дозволить уникнути цінової «накрутки» в магазинах, а також вилучить із ринку недобросовісного посередника.

«На жаль, рітейлери вводять в оману керівництво МЕРТС та АМКУ. Вони стверджують, що змушені купувати імпортну картоплю, бо вітчизняна на 60% є неякісною. З початку періоду збуту картоплі врожаю 2019 року практично всі торгівельні мережі налагодили співпрацю з трейдерами-імпортерами, бо це чудовий спосіб для організації корупційних закупівель: категорійні менеджери отримують хабарі від трейдерів», — пояснили в УАВК.

За словами представників асоціації, трейдери не лише завозять в Україну контрабандними шляхами картоплю без відповідних дозвільних карантинних сертифікатів, а скуповують неякісну продукцію в одноосібних господарствах і формують партії картоплі-різносортиці низької якості.

Виконано за допомогою Disqus