В Україні детінізують 16 млн га земель

6 квітня 2020 171 0
В Україні детінізують 16 млн га земель
Kurkul.com

В Україні обсяг тіньового обробітку становить від 12 до 16 млн га земель сільськогосподарського призначення. Після набрання чинності законопроекту про ринок землі ці землі планують детінізувати. Про це в інтерв'ю для AgroPolit.com повідомив голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.

Він зазначив, що законопроект набирає чинності з 1 липня 2021 р. Тож до того Рада має прийняти пакет земельних законів — близько 10. Частина з них уже напрацьована в аграрному комітеті й зараз перебуває на етапі погодження та передачі у сесійний зал для голосування. 

Він додав, що дані законопроекти оновлюють правила роботи Держгеокадастру, вирішують питання передачі державних земель та управління землями громадам, переважне право, дворівневі системи електронних аукціонів, тощо.

«Окремий великий блок – детінізація сільськогосподарських земель. Наразі в комітеті є три законопроекти на цю тему (№3131 (автори – Микола Сольський, Олег Тарасов, Мар’ян Заблоцький, Павло Халімон та інші депутати), 3131-1 (автори – Олег Тарасов, Іван Чайківський, Дмитро Соломчук) та 3131-2 (ватор – Данило Гетманцев). Під тіньовим обробітком землі мається на увазі виготовлення с/г продукції на земельних ділянках, які фактично орендуються, але щодо яких не оформляються договори орендиє. В такому випадку орендна плата виплачується готівкою, з неї не сплачують податок на доходи фізичних осіб, військовий збір. Як наслідок, вирощена продукція за такою схемою не декларується та не оподатковується, продається теж за готівку», — зазначив Микола Сольський.

Він додав, що заробітна плата у цій сфері аналогічно перебуває в тіні. Втрати бюджетів усіх рівнів з 1 га тіньового обробітку експерти оцінюють у 2200 грн.

Виконано за допомогою Disqus