Вітчизняні виробники забезпечують лише 20% необхідної сільгосптехніки

8 квітня 2020 1661 0
Вітчизняні виробники забезпечують лише 20% необхідної сільгосптехніки
Kurkul.com

Незважаючи на державні програми розвитку вітчизняного машинобудування, українські виробники не лише не встигають за якістю іноземних виробників агротехніки, але й кількісно не готові забезпечити українських фермерів. Про це Kurkul.com повідомив завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук.

За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, вітчизняні заводи-виробники можуть забезпечити потреби аграрного сектору України не більше ніж на 15-20%.

«Вітчизняна техніка поступається іноземній якістю, надійністю та продуктивністю, тож українські аграрії надають перевагу імпортним аналогам. У 2019 р. обсяги імпорту агротехніки перевищили обсяги експорту вітчизняної техніки у 17,2 рази», — зазначив Олександр Захарчук.

За його словами, у 2020 р. прогнозується подальший спад обсягу придбання та продажів техніки через зменшення імпортно-експортних операцій на 15-20%.

«Основними причинами цього є світова економічна криза та пандемія коронавіруcу, а також нестабільність на ринку земельних ресурсів та обмеженість доступу до кредитів», — повідомив він.

На думку Олександра Захарчука, прийняття закону щодо обігу земель сільськогосподарського призначення відволікатиме капітал, який буде вкладений у закупівлю землі, що призведе до розбалансування та зменшення закупівель на ринках матеріально-технічних ресурсів.

Читайте також: Уряд компенсує 25% на придбання вітчизняної сільгосптехніки

Виконано за допомогою Disqus