Бізнесу надаватимуть кредити під 0% — Петрашко

16 квітня 2020 544 0
Бізнесу надаватимуть кредити під 0% — Петрашко
Kurkul.com

Уряд вдосконалив програму «Доступні кредити 5-7-9%», щоб підтримати бізнесу у подоланні наслідків пандемії COVID-19. Повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Згідно змін: збільшено максимальну суму позики до 3 млн грн, розширений перелік інвестиційних цілей кредитування та можливості рефінансування під 0%.

«Зміни, які внесені до програми, стосуються практичної допомоги тим мікро- та малим підприємствам, які зараз зіштовхнулися з питанням обслуговування кредитного навантаження. Суть оновлення програми в тому, що мікро- і малий бізнес зможе щодо своїх існуючих кредитів звернутися в банк і держава компенсує відсоткову ставку, тобто підприємство буде платити 0%», — прокоментував зміни Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Відповідно до рішення Уряду максимальна сума кредиту за цією програмою становить 3 млн грн. До інвестиційних цілей на отримання позики включили:

  • придбання нежитлової нерухомості;
  • придбання об’єктів права інтелектуальної власності;
  • фінансування оборотного капіталу;
  • інвестиційні цілі, пов’язані із запобіганням поширенню COVID-19 (виробництво лікарських засобів та/або медичних виробів та/або медичного обладнання тощо).

Читати за темою: Фермери зможуть одночасно брати участь у декількох програмах держпідтримки

Також програма розширена і на можливості кредитування задля рефінансування існуючих заборгованостей. Умовами для отримання саме такої позики є:

  • збереження не менше 60% фонду оплату праці та 80% чисельності персоналу у порівнянні зі станом на 1 березня 2020 р.;
  • розмір річного доходу від господарської діяльності, що не перевищує суму, еквівалентну €10 млн євро;
  • відсутність станом на 1 березня 2020 року недіючих кредитів (NPL).
Виконано за допомогою Disqus