Польські господарства постраждають через виїзд українських заробітчан — Financial Times

18 квітня 2020 173 0

Через пандемію коронавірусу понад 100 тис. українських заробітчан повернулись додому, а польські компанії, які покладалися на роботу мігрантів, відчули гостру нестачу робочої сили. Повідомляється на сайті Financial Times.

За даними видання, минулого року Польща видала 1,5 млн короткострокових робочих віз та дозволів на роботу для українців —  це набагато більше, ніж для громадян будь-якої іншої країни.

«Ці робітники покрили величезну нестачу робочої сили на польських фабриках, будівництвах, фермах, готелях, ресторанах та супермаркетах», —  йдеться у повідомленні.

Зазначено, що галузь, яка першою відчує нестачу робітників —  фермерські господарства. Польська фермерська спілка застерігала, що ситуація, коли українці не зможуть приїхати до Польщі на цьогорічний збір врожаю, загрожує паралічем усієї галузі.

«З проблемою нестачі робітників у розпал пандемії стикнулося чимало західних країн. Існують побоювання, що цього року врожаї згниють на полях, оскільки їх буде нікому збирати», —  пише видання.

Читати також: Безробітним французам запропонували роботу на фермах

Виконано за допомогою Disqus

+ 14° ... + 8°

Вітер

2.3м/с

Опади

0мм

Вологість

46%