Реклама

Україна планує обмежити експорт кукурудзи

24 квітня 2020 924 0
Україна планує обмежити експорт кукурудзи
Kurkul.com

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства розробило Додаток 2 до Меморандуму про взаєморозуміння між Мінекономіки України і учасниками зернового ринку, яким пропонується обмежити експортні відвантаження української кукурудзи на поточний МР. Повідомляє Latifundist.com.

Граничний обсяг експорту кукурудзи становить не більше 29,3 млн т.

Уряд планує переглянути граничний обсяг експорту кукурудзи врожаю 2019 р. після закінчення 2019/20 МР, зокрема, це обсяги зерна врожаю 2019 р. які можуть бути експортовані в 2019/20 МР (з 1 липня 2019 р. до 30 червня 2020 р.) і в 2020/21 МР (з 1 червня 2020 р. до 31 серпня 2020 р.).

«Обговорення про підписання додатку до Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом і учасниками ринку тривають. Запропоновані Міністерством показники обсягу експорту кукурудзи 29,3 млн т (зараз експортовано вже 26,1 млн т) абсолютно відповідають очікуванням «Української Зернової Асоціації» (УЗА), а темпи реального експорту кукурудзи говорять про відсутність особливого інтересу експортерів до кукурудзи», — прокоментував виконуючий обов'язки виконавчого директора УЗА Сергій Іващенко.

За його словами, ситуація на ринку свідчить, що українська кукурудза наразі дорога, різниця в ціні $ 25-30 на тонні у порівнянні з аргентинської або американської.

«Тому УЗА очікує спад темпів експорту кукурудзи вже в найближчому майбутньому. Зараз виконуються раніше підписані контракти. Зважаючи на це, УЗА не бачить передумов для паніки або розмов про дефіцит кукурудзи. Ситуація під контролем, ми разом з Мінекономіки майже щодня моніторимо ситуацію з експорту зерна, тому немає причин для хвилювань», — зазначив Сергій Іващенко.

Він також додав, що в понеділок, 27 квітня, учасники ринку і Мінекономіки планують детально обговорити питання підписання зазначеного додатка до Меморандуму, який стосуватиметься кукурудзи.

Виконано за допомогою Disqus