Фермери ЄС втрачають урожай через брак робочої сили

7 травня 2020 576 0
Фермери ЄС втрачають урожай через брак робочої сили
Kurkul.comФермери ЄС втрачають урожай через брак робочої сили

У країнах Європи зіткнулися з нестачею сезонних працівників через COVID-19. Тільки в Німеччині для збору врожаю потрібні близько 40 тис. осіб. У Франції, не вистачає 200 тис. робочих, в Іспанії та Великобританії — 70 тис. працівників. Про це повідомляє Крим.Реалії.

Раніше дефіцит робочої сили тут покривали сезонними працівниками з країн Східної Європи: Румунії, Молдови, України тощо. Але через введені обмеження через поширення коронавирусу кордони зараз закриті. У результаті на іспанських, британських і німецьких полях пропадає урожай: його просто нікому збирати. Водночас кількість безробітних серед громадян ЄС, за даними Євростату, уже перевищила 14 млн осіб, хоча, серед них мало бажаючих йти працювати на поля.

Така ж ситуація й у Великобританії. Багато років на місцевих полях працювали заробітчани з Румунії. Влада королівства все ще намагається організувати спеціальні чартери, щоб привезти робітників зі Східної Європи. Наразі не вистачає 80 тис. сезонних працівників. У Міністерстві сільського господарства Німеччини домовилися літаками доставити в країну 40 тис. робітників ще в квітні й стільки ж планують залучити в травні.

До пандемії, закритих кордонів і посушливого сезону може додатися ще одна біда. На півдні Європи вже з тривогою спостерігають за новинами з Африки. Через занадто теплу зиму там з’явилися гігантські зграї сарани. Тож за кілька місяців вони можуть прийти і в Європейські країни.

Виконано за допомогою Disqus