Прибутки с/г підприємств за 2019 рік зменшились вдвічі — Лупенко

13 травня 2020 66 0
Прибутки с/г підприємств за 2019 рік зменшились вдвічі — Лупенко
Kurkul.com

Фінансовий результат до оподаткування великих та середніх підприємств сільського, лісового та рибного господарства за підсумками діяльності у 2019 р. становив майже 20,2 млрд грн. Це у 2,1 раза менше результату 2018 р., коли відповідний показник становив 42,6 млрд грн. Про це повідомив директор ННЦ «Інститут аграрної економіки» академік НААН Юрій Лупенко.

За його словами, для великих та середніх сільськогосподарських підприємств 2019 р. вийшов набагато гіршим у фінансовому плані, ніж попередній.

«Якщо за результатами 2018 року 12,9% агропідприємств завершили рік зі збитками — найнижчий показник з-поміж усіх видів економічної діяльності, то 2019 року частка збиткових компаній збільшилася до 21,6%», — зауважив науковець.

Такі результати, вважає він, здебільшого стали наслідком незалежних від аграріїв чинників.

Читати за темою: Аграрії можуть втратити до 25% врожаю через заморозки — експерт

Підприємства галузі торік збільшили виробництво продукції на 3,3%, забезпечили рекордний урожай зернових культур при практично незмінних витратах на виробництво.

Однак прибутки агрокомпаній суттєво зменшилися внаслідок значного падіння середніх цін реалізації зернових, зернобобових та насіння олійних культур — на 11,4-11,7% проти 2018 року, на м’ясо (у живій вазі) — на 2%, а також на яйця — на 25%.

«Оскільки саме великі та середні підприємства забезпечують основні прибутки сільського господарства, від результатів їх діяльності визначальною мірою залежить інвестиційна привабливість галузі та наповнення бюджетів. Це слід врахувати при опрацюванні заходів щодо відновлення економіки для мінімізації наслідків пандемії коронавірісу COVID-19 для аграрного сектору, адже вже очевидно, що запровадження карантинних заходів негативно вплине на фінансові результати 2020 року, у тому числі й аграріїв», — підсумував Юрій Лупенко.

Виконано за допомогою Disqus

- 2° ... - 5°

Вітер

3.9м/с

Опади

3.2мм

Вологість

92%