Вчені оцінили збитки від втрати гумусу у 450 млрд грн

15 травня 2020 317 0
Вчені оцінили збитки від втрати гумусу у 450 млрд грн
Kurkul.com

За даними «Інституту охорони ґрунтів України», 20-річні втрати гумусу в грошовому еквівалентні становлять понад 450 млрд грн. Про це на сторінці у Facebook повідомив Михайло Апостол, радник міністра внутрішніх справ.

«З вересня по травень в Україні випало 70% опадів від норми: 153 мм при нормі 211 мм. Територія України — 60,4 млн га. Недостача — 58 мм, або 35 трильйонів літрів води, що більше за 10 київських водосховищ», — зазначив Михайло Апостол.

З його слів, відновити нульовий рівень деградації земель нам уже не вдасться. Адже 1 см родючого ґрунту (гумусу) в природних умовах відтворюється 300-400 років.

«Основне завдання, яке повинно сьогодні стояти перед владою і суспільством, — не допустити погіршення стану родючості землі. Адже головним фактором, який визначає цінність земель, є його родючість. А ми робимо все, щоб наші чорноземи деградували, підкислювалися, засолювалися, проходили ерозійні процеси; зменшувалась кількість гумусу та корисних мікроорганізмів, які його формують; відбувалися пилові бурі; відчувався постійний дефіцит вологи. Все це приводить до опустелення та, на жаль, наближення аграрної, продовольчої, економічної кризи», — наголосив радник міністра внутрішніх справ.

Читайте також: Розораність земель в Україні є найбільшою в світі

Виконано за допомогою Disqus