ЄБА закликає ВР відкрити доступ до інноваційних ЗЗР

17 травня 2020 193 0
ЄБА закликає ВР відкрити доступ до інноваційних ЗЗР
kurkul.com

Європейська Бізнес Асоціація закликає Голову ВРУ не відкладати питання прийняття законопроєкту  №2289, згідно якого український аграрій матиме доступ до максимально широкого спектру інноваційних засобів захисту рослин. Про це йдеться на сайті  Європейської Бізнес Асоціації.

В Україні вже чотири роки поспіль заборонено ввозити зразки засобів захисту рослин для державних випробувань без підтвердження їхньої реєстрації в країні виробництва, на відміну від інших країн, де немає жодного такого обмеження.

Це означає, що Україна може отримати доступ доступ до сучасних систем захисту рослин із затримкою 3-5 років, а до деяких – взагалі не отримає, оскільки вони не реєструються в країні виробництва через неможливість або недоцільність.

Отже, Україна втрачає конкурентоспроможні позиції вітчизняного агросектору порівняно з іншими країнами-лідерами в галузі сільського господарства, а український фермер змушений використовувати те, що є на ринку, втрачаючи обсяг та якість урожаю.

«Цієї весни українське сільське господарство вкрай болісно відчуло на собі наслідки зміни клімату, а нестача вологи та кардинальна зміна температурних режимів ймовірно вже цього року призведе до зниження урожайності основних культур. У той же час, такі зміни клімату вплинуть не лише на сільськогосподарські культури, але й на їх шкідників. А підвищення температур влітку, за оцінками експертів, призведе до росту популяції та появи нових комах і грибкових інфекцій. Відповідно, доступ українського аграрія до максимально широкого спектру інноваційних засобів захисту рослин – це запорука існування в ці складні часи», – наголосив Віктор Погорілий, керівник Агрохімічного напрямку Європейської Бізнес Асоціації.

Читати за темою: Україні дозволили вивозити непридатні пестициди для утилізації до ЄС

Виконано за допомогою Disqus

- 11° ... - 15°

Вітер

4.4м/с

Опади

0мм

Вологість

88%