Реклама

Україні дозволили вивозити непридатні пестициди для утилізації до ЄС

11 вересня 2019 239 0
Україні дозволили вивозити непридатні пестициди для утилізації до ЄС
growhow.in.ua

Міністерство екології та природних ресурсів України видало письмову згоду на транскордонне перевезення непридатних пестицидів для їх належної утилізації в країнах ЄС. Про це повідомляє Latifundist.com з посиланням прес-службу «Європейської Бізнес Асоціації».

Вже найближчим часом стане можливим вивезти і утилізувати перші 1,5 тис. т непридатних та заборонених до використання пестицидів екологічно безпечним способом.

Так, наразі на території України зберігається більше 10 000 т непридатних та заборонених до використання пестицидів, більшість з яких залишилися у спадщину з радянських часів у так званих «могильниках». Окрім того, щороку на територію України ввозиться для використання більше 100 000 т пестицидів, невелика частина з яких не використовується і перетворюється у відходи.  Їх утилізація буде здійснюватися поступово.

«На превеликий жаль, на території України не створено заводу, який би міг займатися утилізацією такого типу відходів у екологічно безпечний спосіб. Відповідно, єдиним варіантом вирішення проблеми утилізації відходів залишається їхнє транскордонне перевезення в країни ЄС для екологічно безпечного знищення», — прокоментував Координатор Агрохімічного комітету Віктор Погорілий.

Протягом останніх п’яти років Європейська Бізнес Асоціація займалася вирішенням цього питання. Відтак, наразі питання зрушило з мертвої точки і вже цієї осені ми сподіваємось на початок процесу вивезення непридатних пестицидів для їх утилізації.

Читати за темою: До державної реєстрації допустили низку нових ЗЗР

Виконано за допомогою Disqus