Президент підписав законопроєкт про скасування «соєвих правок»

21 травня 2020 1271 0
Президент підписав законопроєкт про скасування «соєвих правок»

Володимир Зеленський підписав законопроєкт №1210 про зміни до Податкового кодексу України. Цим законопроєктом зокрема скасовуються ухвалені у 2018 році поправки до Кодексу, що скасовували відшкодування ПДВ виробникам олійних культур. У народі ці поправки охрестили «соєво-ріпаковими».

Парламент прийняв законопроєкт №1210 ще чотири місяці тому, проте лише сьогодні він нарешті отримав підтримку глави держави. Законопроєкт пропонує зміни до Податкового кодексу України, які запроваджують концепцію оподаткування прибутку контрольованих іноземних компаній на рівні контролюючої особи – фізичної або юридичної особи, що є контролюючою особою такої компанії.

Також законопроект повертає відшкодування ПДВ аграріям, зокрема виробникам олійних культур.

Раніше повідомлялося, що законопроєкт №1210 проголосували у другому читанні 16 січня і в ньому є поправка 2124, яка й відміняє соєво-ріпакові обмеженнядля аграріїв. Її автори – Олег Тарасов та інші. 

«Ми з групою депутатів запропонували до законопроєекту поправку 2124, яка зняла дискримінаційні норми, передбачені так званими соєво-ріпаковими правками. Це робилося для того, щоб аграрії могли вільно продавати свою продукцію, а відшкодування ПДВ буде поширюватися на всіх», — пояснив раніше необхідність цієї поправки один із авторів, голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління в сфері агропромислового комплексу комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олег Тарасов.

Виконано за допомогою Disqus