На Тернопільщині фермери зазнали багатомільйонних збитків через приморозки

25 травня 2020 2090 0
На Тернопільщині фермери зазнали багатомільйонних збитків через приморозки
kurkul.com

Через травневі приморозки в Західній Україні фермери втратили майже весь урожай. Особливо постраждала розсада, яку доведеться садити знову. Про це повідомляється на сайті expres.online.

На деяких ділянках спостерігалася температура до -6оС, через що померзли рослини навіть у теплицях, які вже не опалюються.

За словами місцевих жителів, почорніло листя картоплі, помідорів та перцю. Також приморозок знищив бобові культури, буряк, суницю садову, китиці і молоді пагони на винограді.

Найбільше постраждали теплолюбні рослини такі, як кукурудза, соняшники та соя.

«Весняні морози пошкодили бутони ріпаку на площі близько 600 га. Зазвичай, ми збираємо 4 т врожаю з гектара, а цього року, аби по 3 т вдалося зібрати. Наші втрати через погодні примхи – 6 млн грн», – розповів фермер із Ківерцівського району Волині.

За словами ще одного агронома, мороз пошкодив цвіт яблунь у садах на площі 50 га, що знищив 100% майбутнього врожаю.

Фахівці радять накривати саджанці агроволокном на випадок повторення приморозків. Також можна накрити рослини картонними коробками, соломою, сіном чи листям.
Аби захистити дерева від морозів, експерти радять обприскувати їх водою, що допоможе утворити крижану скорину і врятує від знищення.

Читати за темою: Заморозки пошкодили овочеві та плодові культури

Виконано за допомогою Disqus