Експерт розповів, чи зміниться ціна дизпального через подорожчання нафти

2 червня 2020 360 0
Експерт розповів, чи зміниться ціна дизпального через подорожчання нафти

Зазвичай в Україні оптові ціни на нафтопродукти штовхають вгору ціни на пальне. Але наразі вплив цього чинника не відображається на стелах українських АЗС. Про це розповів директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн, інформує segodnya.ua.

«При стабільному курсі гривні, який ми спостерігаємо більше місяця, і достатній пропозиції пального на ринку, зовнішні котирування є єдиним фактором, що впливає на рівень цін. Але в Україні цей вплив поки не відчувається, оскільки у трейдерів є значний «запас міцності». Причина — потенціал здешевлення нафтопродуктів, коли ціни на нафту були нижче за 10 доларів за барель, не був обраний приблизно на 2 грн/л», — розповів Сергій Куюн.

Читати за темою: Зерно, дизель і валюта — щоденні ціни

Заступник директора науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев додав, що економічні підстави для подорожчання бензину і дизпалива були б можливі, якби ціна на них зараз була на 2 грн/л менше.

«За минулий тиждень ціни впали на 3-5 коп./л на Київщині, а зросли найбільше в Донецькій області: на 14 коп./л подорожчав А-92 і на 6 коп./л — А-95. При цьому дизпаливо на Донбасі подешевшало на 10 коп./л. Також різноспрямовано змінювалися ціни в Києві: А-92 подешевшав на 3 коп./л, А-95 подорожчав на 14 коп./л — за 2 тижні зростання склало вже 28 коп., вартість дизпалива не змінилася. Ще в 6 областях ціни зросли на 1-4 коп./л», — зазначив Геннадій Рябцев.

Виконано за допомогою Disqus