Стало відомо, що зробив президент для сільгоспмашинобудування

7 червня 2020 163 0
Стало відомо, що зробив президент для сільгоспмашинобудування
Kurkul.com

Діяльність Президента України Володимира Зеленського та його команди після парламентських виборів зачепила чи не кожну галузь в країні. Не стало винятком і сільськогосподарське машинобудування, коли було запропоновано проект нового бюджету-2020. Про це розповів головний редактор Traktorist.ua Андрій Губін, інформує AgroPolit.com.

Він зазначив, що в цьому документі не було програми компенсації вартості при покупці вітчизняної сільгосптехніки, незважаючи на те, що підтримка повинна була діяти до 2021 р. включно.

«Враховуючи те, що у 2019 р. в програмі взяв участь 181 виробник техніки, таке рішення викликало бурхливу реакцію з боку промисловців. Протягом кількох місяців цілі асоціації та окремі виробники сільгосптехніки висловлювали своє невдоволення та непрозоро натякали «зеленій» владі, що відміна компенсації призведе до зменшення робочих місць та стагнації всієї галузі. Зрештою, після довгих роздумів і вагань, у березні кабмін Гончарука таки знайшов 1 млрд грн на компенсацію», — повідомив Андрій Губін.

Проте, на його думку, був у цій ситуації і позитив.

«По-перше, дії виробників сільгосптехніки показали, що вчорашні конкуренти можуть швидко та ефективно згуртуватися проти спільної проблеми і схилити чашу вагів на свій бік. По-друге, компанії, які до цього тільки задумувалися про те, щоб розпочати експорт техніки, оперативно почали знаходити нові країни для збуту продукції, щоб якось компенсувати втрати від постійних коливань на вітчизняному ринку. І навіть після повернення компенсації, цей процес наврядчи призупиниться», — зазначив Андрій Губін.

Нагадаємо, Уряд запровадив нові розміри податків на продаж тракторів, спецтехніки та інших транспортних засобів.

Виконано за допомогою Disqus