Депутати ініціюють розпаювання державних земель

5 червня 2020 1379 0
Депутати ініціюють розпаювання державних земель

Депутати Верховної ради України зареєстрували законопроект №3012-2, який передбачає розпаювання державних земель та передачу ділянок колишнім працівникам та пенсіонерам. Відповідний законопроект зареєстрували Микола Сольський, Олег Тарасов та Іван Чайківський, інформує AgroPolit.com.

Законопроект № 3012-2 передбачає розпаювання при:

  • приватизації підприємств, установ, організацій або їх структурних підрозділів;
  • ліквідації підприємств, установ, організацій;
  • у разі прийняття органом виконавчої влади, до сфери управління якого належить державне с/г підприємство, установа, організація, рішення про приватизацію її земель або земель її структурного підрозділу без приватизації або ліквідації такої юридичної особи.

Приватизації підлягають: 

  • сільськогосподарські угіддя;
  • несільськогосподарські угіддя, що перебувають у постійному користуванні сільськогосподарського підприємства, установи чи організації, землі якого приватизуються, і на яких розташовані будівлі, споруди.

«Правовий механізм приватизації земель державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій визначений у ст.25 Земельного кодексу України доволі неякісно… чинний механізм приватизації земель державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій позбавляє вказані юридичні особи практично усього земельного банку, що робить їх приватизацію абсолютно нецікавою для інвесторів, внаслідок чого фактично знищуються перспективи збереження відповідної виробничої бази. Також існують значні проблеми із забезпеченням земельними ділянками учасниками бойових дій… Для вирішення зазначених проблем був розроблений даний законопроект», —вказано у пояснювальній записці до законопроекту №3012-2.

Виконано за допомогою Disqus