Насіннєві асоціації ЄС підтримали визнання еквівалентності українського насіння

11 червня 2020 34 0
Насіннєві асоціації ЄС підтримали визнання еквівалентності українського насіння
Kurkul.com

Цього тижня в Європі завершилися громадські обговорення проєкту Єврокомісії з визнання еквівалентним до вимог ЄС насіння зернових, кукурудзи та сорго, що виробляється в Україні. Про це повідомляє прес-служба «Насіннєвої асоціації України».

Загалом до проєкту рішення з пропозиції Єврокомісії щодо насіння з України було опубліковано 17 коментарів. Вони були написані з різних країн, серед їх авторів були, як окремі громадяни, так і визнані насіннєві компанії, і профільні національні асоціації в галузі насінництва.

«Хотілося би подякувати всім за підтримку і виділити окремо асоціації, оскільки дружнє плече таких організацій — це вияв поваги до нас від усього насіннєвого сектору країни, яку вони представляють», — заявила Григоренко Сюзана, виконавчий директор Насіннєвої асоціації України (НАУ).

Схвальні відгуки лишили: Іспанська асоціація селекціонерів рослин ANOVE, Німецька асоціація селекціонерів рослин BDP, Асоціація селекціонерів, виробників і трейдерів насіння і садивного матеріалу в Румунії AMSEM, Італійська насіннєва асоціація ASSOSEMENTI. А також Європейська насіннєва асоціація Euroseeds, що є голосом всього насіннєвого сектору Європи і яка була однією з найперших, хто розмістив свій коментар.

«Всі ці галузеві об'єднання є добрими друзями Насіннєвої асоціації України, яка, як єдиний член Європейської насіннєвої асоціації Euroseeds від України, має можливість прямого контакту із ними, як онлайн, так в рамках Щорічного насіннєвого конгресу, що збирає близько 1000 спеціалістів в галузі насіння з усього континенту. Через майданчик Euroseeds Насіннєва асоціація України має можливість донести до представників європейського бізнесу значимість рішення по еквівалентності і заручитися їх підтримкою», — йдеться в повідомленні.

У своїх коментарях до пропозиції Єврокомісії з визнання еквівалентним до вимог ЄС насіння зернових, кукурудзи та сорго, вказані вище асоціації висловили підтримку Україні. Ними була зазначена якість насіння, що виробляється, відповідність умов сертифікації в Україні (яку попередньо було доведено офіційним аудитом європейських органів), і те, що ЄС міг би прийняти рішення по українському насінню значно швидше.

Виконано за допомогою Disqus

Київ

+ 16° ... + 9°

Вітер

1.7м/с

Опади

0мм

Вологість

75%