Фермери Сумщини розповіли секрет вирощування високоолеїнового соняшника

24 червня 2020 118 0
Фермери Сумщини розповіли секрет вирощування високоолеїнового соняшника
Kurkul.com

В агрофірмі Zerne на Сумщині поступово збільшують площу під високоолеїновим соняшником — у цьому сезоні ним зайнято 730 га. Усього соняшник вирощують тут на майже 2,2 тис. га.

Про це в ексклюзивному коментарі Kurkul.com розповів головний агроном підприємства Віктор Фаєр.

«Технологія вирощування високоолеїнового і звичайного соняшнику в нашій компанії відрізняється, в принципі, незначною мірою. Можливо різниця буде лише в більш потужному фунгіцидному захисту. Також на посівах високоолеїнового соняшнику з осені ми не вносили комплексні добрива, натомість давали рідкі стартові добрива. Решта операцій однакова»,  — розповів головний агроном.

Читати за темою: Олег Шульгін: Маркетинг і реклама перетворюються в економічну вигоду для агрофірми

За словами Віктора Фаєра, високоолеїновий соняшник більш до ураження хворобами, зокрема, білою, сірою гниллю, а також вимагає дотримання оптимальних умов сівби.

«Важливий правильний підбір термінів посіву, адже високоолеїновий соняшник завдяки своїй генетиці любить швидше зійти. Якщо ви починаєте сіяти звичайний соняшник при прогрітті грунту до +8°С, то для цього соняшника треба чекати +12°С. Це дозволить рослинам швидко вийти і не хворіти в грунті»,  — пояснив Віктор Фаєр.

Крім того, головний агроном Zerne зауважив: особливість технології живлення високоолеїнового соняшника — не «перегодувати» його стартовими добривами та дотримуватися норм азотного живлення.

«Високоолеїновий соняшник на полях господарства ми сіяли 17 квітня. Вносили тільки карбамід із розрахунку 100 кг на 1 га або 46 кг діючої речовини та стартове рідке добриво Реаком 9:18:9 з розрахунку 30 л/га або 24 кг», — зазначив Віктор Фаєр.

Восени на полях провели глибоке рихлення, навесні виконали ще один обробіток, закрили вологу на початку фізичної стиглості ґрунту і посіяли соняшник.

Наприкінці травня тут провели гербіцидну обробку. У фазі 6-8 листків буде обробіток стробілуріновою групою, а у фазі зірочки — простий традиційний фунгіцид із нестробілурінової групи.

«Стробілуріни використовуємо, щоб «розігнати» соняшник, дати йому старт. Він має розвивати кореневу систему і почне «хотіти їсти», поки будуть якісь запаси вологи в грунті. А у фазі зірочки є ризик високої засухи, високих температур і це може погано вплинути в подальшому на майбутній урожай»,  — поділився Віктор Фаєр.

Ще однією гарантією високого вмісту олеїну буде дотримання просторової ізоляції від простого соняшника: відстань між посівами має бути не менше 250 м.

Загалом, цього року планували посіяти близько 1,2 тис. високоолеїнового соняшнику, однак, за словами виконавчого директора Zerne Олега Шульгіна, в умовах карантину через коронавірус виникли ускладнення з укладенням форвардних контрактів на цю культуру. На момент сівби на початку квітня фермери мали домовленості на майбутній урожай лише на половині запланованих площ.

Також у господарстві були складнощі з купівлею насіннєвого матеріалу. Виконавчий директор Олег Шульгін пояснює це тим, що все більше аграріїв регіону обирають саме високоолеїновий соняшник і відтак постачальники насіння не встигають задовольнити цей попит.

Виконано за допомогою Disqus

+ 27° ... + 15°

Вітер

1.3м/с

Опади

0.7мм

Вологість

64%