Фахівець розповів про необхідність вмісту цинку в ґрунті для росту кукурудзи

30 червня 2020 102 0
Фахівець розповів про необхідність вмісту цинку в ґрунті для росту кукурудзи
ukravit.ua

Експерти зазначають, що кукурудзі необхідне посилене мінеральне живлення. Найбільше потребують забезпечення комплексом макро-, мезо- та мікроелементів рослини від 3 листка, що сприяє повноцінному росту та розвитку. Про це повідомляють фахівці компанії UKRAVIT.

«Дуже важливо забезпечити кукурудзу усіма необхідними елементами живлення, зокрема й цинком. Адже цей елемент активує велику кількість ферментативних реакцій, бере участь у продукуванні хлорофілу, впливає на репродуктивні процеси, метаболізм вуглеводів, фосфатів і протеїнів, а також є кофактором синтезу ауксинів. Крім того, він відповідає за стійкість рослин до патогенів та різного роду стресів», — розповідає Олександр Мигловець, керівник агрономічного департаменту «UKRAVIT».

Проте, за його словами, отримати цинк в достатній кількості із ґрунту кукурудза не може. В достатній кількості цей елемент, згідно із дослідженнями «Інституту здоров’я рослин», є лише на Закарпатті. Меншою кількістю цинком насичені ґрунти Львівської та Вінницької областей. На решті території України показники низькі.

Олександр Миголовець рекомендує позакоренево підживити свої посіви концентрованим легкозасвоюваним добривом, що містить цинк у хелатній формі, Авангард Цинк (цинк (Zn) – 100 г/л, азот (N) – 65 г/л; цинк хелатований (комплексований) ЕДТА). Він покращує живлення культури цинком, стимулює формуванню генеративних органів, знижує вплив негативних зовнішніх чинників і підвищує якісні показники майбутнього врожаю.

«Авангард Цинк ліквідовує нестачу цинку у культурних рослин і сприяє засвоєнню ними таких важливих елементів, як кальцій та магній. Препарат покращує процеси цвітіння та запліднення квіток, а також поліпшує врожайність та якість товарної продукції, зокрема підвищує вміст цукрів, крохмалю, білка. Крім того, він покращує посухостійкість рослин кукурудзи та їх стійкість до хвороб, що дуже актуально в мінливих умовах літнього вегетаційного сезону — 2020», — йдеться у повідомленні.

Виконано за допомогою Disqus