Через посуху в Україні склались несприятливі умови для посіву ріпаку

6 серпня 2020 132 0
Через посуху в Україні склались несприятливі умови для посіву ріпаку

В Україні в 2020 р., як і в минулому, передумови для сівби озимого ріпаку складаються малосприятливі, за винятком західних областей. Повідомляє apk-inform. 

«Дефіцит липневих опадів, який у більшості районів центральних областей перевищує 50% норми, був несприятливим фактором для накопичення вологи та підготовки ґрунту до сівби озимих культур під урожай 2021 р., найперше озимого ріпаку, оптимальні строки сівби якого у більшості областей — це період 10-25 серпня», — вказали експерти. 

При цьому агрометеорологічні умови у західних областях оцінювалися як сприятливі для більшості сільськогосподарських культур завдяки накопиченню ефективних температур повітря та достатнім вологозапасам. Однак через часті невеликі дощі спостерігалося локальне перезволоження верхніх шарів ґрунту, що ускладнювало збирання хлібів. 

Також повідомляється, що в більшості північних областей України дуже тепла, часом спекотна погода та достатнє вологозабезпечення ґрунту були сприятливими факторами для формування врожаю пізніх технічних культур. Підвищення температури в середині декади до +29-34 °C негативного впливу на ці культури не мало завдяки невеликій тривалості періоду із високими температурами та достатній кількості вологи в ґрунті.

Нагадаємо, станом на 30 липня українські сільгоспвиробники вже зібрали 1,8 млн т ріпаку з площі 845 тис. га (75%). Середня врожайність — 2,1 т/га.

Виконано за допомогою Disqus