В Україні запатентували сорт горіха Сойка

9 серпня 2020 134 0
В Україні запатентували сорт горіха Сойка
seeds.org.ua

Професор Національного університету водного господарства та природокористування Петро Скрипчук та його громадська організація «зелені ініціативи Рівного» отримали від Міністерства економіки патент на горіх власного сорту під назвою «Сойка». Повідомляє SEEDS.

«Отримали патент на власний сорт волоського горіха «Сойка». Переваги сорту: для півночі України та Республіки Білорусь й подібних кліматичних зон, відповідність плоду світовим вимогам стандартів, смачний й бажаний у кожному дворі горіхової України», — розповів науковець.

Він запевняє: 200-300 тис. грн із гектара можна заробляти на горіхах. Однак, звичайно ж, не в перший рік після посадки, а десь на 7-8-й. Перші років п’ять доведеться працювати «в мінус», зате потім, за дотримання правильної технології, можна розраховувати на рентабельність у 400-500%.

Площа насаджень горіх для отримання прибутків може бути й невеликою, запевняє експерт. Наприклад, родина з 4 осіб, де двоє дорослих, цілком впорається з догляданням горіхового саду на  2 га без залучення найманої праці.

Дуже важливо, за словами експерта, під час закладення горіхового саду визначитися з посадковим матеріалом.  Дерева можуть мати погану морозостійкість і це вплине на собівартість вирощування.

Читати за темою: На Чернігівщині налагоджують механізоване збирання обліпихи

Виконано за допомогою Disqus