Фермер Василій Гурський, навіть, не дивлячись не несприятливо погоду цього річ зібрав гарний врожай кавунів. Цю культуру він вирощує вже не один рік. Про це повідомляє «Волинь».
«Висіваємо сорти ранні й надранні, яких маємо до десятка. Усі вони дають добрий врожай. Маємо і холодостійкий сорт Чумак. Під баштан треба відводити місце, де цілий день світить сонце. На північній частині ділянки можна посіяти кукурудзу або посадити квасолю», – радить аграрій.
Господар підживлює рослини коров’яком та трав’яним настоєм, у який додають зокрема молоду кропиву та стебла дикого хмелю (він підсилює плетучі властивості кавуна). Пропорція така: на 40-літровий бачок беруть 3 відра води, 2 натоптані відра кропиви та 1 відро стебел хмелю. Відтак розчин розводять водою і поливають.
Читайте також: Єдина баржа з кавунами не вирішить логістичних проблем баштанників — херсонці
«Наше насіння розходиться по цілій Україні, навіть у Вінницькій та Миколаївській областях. Приходять туристи, які цікавляться і дивуються, що в наших умовах можна виростити такі баштанні. А от з фітофторою борюся народними способами: на 7 літрів води додаю 3 літри сироватки та 10 крапель йоду. Цим розчином кавуни обприскую двічі. Якщо прогнозують затяжні дощі, то напередодні й після закінчення дощового періоду», – розповідає фермер.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.