Чи дійсно фермери-тваринники отримали преференції від податкових нововведень?

11 січня 2016 43 0
Можна вважати маленькою перемогою факт визначення ПДВ для молочників
Кurkul.comМожна вважати маленькою перемогою факт визначення ПДВ для молочників

Можна вважати маленькою перемогою факт визначення ПДВ для молочників, повідомив директор аналітичного агенства «Інфагро» Василь Винтоняк, пише сайт відомства.

За його словами, найяскравішою останньою подією було прийняття Верховною Радою податкового кодексу та бюджету на 2016 р. Запропоноване законодавство обіцяло аграріям-молочникам суттєве погіршення і так складного становища. Кабмін спочатку мав намір позбавити їх пільг зі сплати ПДВ і фіксованого сільгоспподатку.

«Але, можливо, голови мертвих корів, принесені під будівлю парламенту обуреними фермерами, вплинули на розум слуг народу. У результаті важких парламентських дебатів все-таки аграріям залишили єдиний сільгоспподаток, хоч і з збільшеною ставкою. Ну і можна вважати маленькою перемогою факт визначення ПДВ для молочників», — зазначив експерт.

Він підкреслив, що їх не змусили повністю сплачувати цей податок до бюджету, а лише 20%. Правда, на його переконання, є багато нюансів у вигоді фермерів-тваринників.

«Адже вони теж у більшій своїй частині виробляють зернові та технічні культури, від реалізації яких потрібно буде платити ПДВ до бюджету. А хто не має свого зерна або, приміром, макухи олійних, повинен буде значно більше платити за корм», — пояснив Василь Винтоняк.

Експерт додав, що тепер експортери цих товарів матимуть право повернення експортного ПДВ, що автоматично відобразиться на збільшенні їх вартості для внутрішнього ринку.

«Ну і, схоже, ще більше погіршиться проблема повернення експортного ПДВ. Оскільки у бюджеті на ці цілі особливих грошей не закладалося, то у парламенті озвучувалася ідея першочерговості виплат ПДВ тільки великим компаніям з дуже великими експортними показниками. На жаль, експортери-молочники у цю категорію навряд чи будуть потрапляти», — наголосив експерт.

Він сказав, що залишається дуже маленька надія на те, що уряд хоч якось підтримає фінансово вітчизняних молочників. Хоча ця надія на межі фантастики.

Виконано за допомогою Disqus

- 3° ... - 6°

Вітер

3.2м/с

Опади

1.8мм

Вологість

66%