Австрійські вчені виведуть нові сорти стресостійкої картоплі

13 вересня 2020 38 0
Австрійські вчені виведуть нові сорти стресостійкої картоплі
pixabay.com

Вчені Віденського університету розробляють нові сорти стресостійкої картоплі. На розробку і впровадження сортів картоплі з поліпшеними характеристиками отримав вчений з Віденського університету €5 млн у вигляді гранту. Про це повідомляє ІА «АПК-Інформ».

Зазначається, що серйозною загрозою для безпеки культури є її вразливість до екологічних стресів; особливо через поєднання спеки та посухи. Такі періоди стають все більш поширеними через зміни клімату. Часто за цими умовами слідують сезонні повені, здатні погубити весь урожай протягом декількох днів.

Біолог рослин Маркус Тейге з факультету природничих наук Віденського університету отримав грант в розмірі €5 млн від програми Horizon 2020 ЄС для вивчення механізмів адаптації картоплі до численних стресів навколишнього середовища.

Проєкт спрямований на визначення нових цілей селекції та відповідність сортів картоплі конкретним складних екологічних умов зростання в майбутньому. 

 

«Ми прагнемо визначити нові цілі селекції та зіставити сорти картоплі з конкретними умовами навколишнього середовища. Знання, отримані в результаті наших досліджень, безпосередньо дійдуть до найбільш важливих зацікавлених сторін і кінцевих користувачів», — повідомив учений.

Читати за темою: Названо головний виклик у селекції картоплі

Виконано за допомогою Disqus