Названо головний виклик у селекції картоплі

9 вересня 2020 85 0
Названо головний виклик у селекції картоплі
Інститут картоплярства

На думку Валентини Гордієнко, завідувачки лабораторії генетичних ресурсів Інституту картоплярства НААН, зміни клімату істотно впливають як на урожайність, так і на якість картоплі. Тому їм потрібно приділяти велику увагу, адже це відносно нова проблема.

Про це йдеться на сайті НААН України.

«Виведення сорту займає мінімум 12 років, і за такий довгий період проблеми картоплярства змінюються. Посухостійкість, жаростійкість — сьогодні вектор селекції спрямовано на ці явища. Хвороби, звісно, ніхто не відміняв, та й вони змінюються разом з кліматом. Та сама парша в умовах високих температур і посухи буде більш агресивною», — говорить Валентина Гордієнко.

Сорти Інституту картоплярства всі відрізняються посухостійкістю. Робота ведеться в умовах, коли вологи не вистачає, піщані ґрунти, отже умови створення нових сортів дуже жорсткі.

«Оскільки поливу в нас нема, то відбираємо самі посухостійкі сорти. Тому наш популярний сорт Княгиня дає урожай за будь-яких умов, сорт Мирослава досягає показників понад 100 т/га, з ранніх сортів Скарбниця дає гарні врожаї… Перевага української селекції — смакові якості картоплі, ми на це завжди орієнтуємося. Потім вже йде стійкість до хвороб, ми працюємо саме над тими хворобами, які розповсюджені в нас — фітофтора, парша, тощо. Раси фітофторозу можуть бути іншими в Німеччині та Голландії», — вважає Валентина Гордієнко.

Кліматичні зміни та їх домінуючий вплив на картоплярство відзначають і агрономи агрокоманій. Вони акцентують на тому, що є достойні українські сорти картоплі, але наголошують, що Україна без зрошення просто не виживе, навіть північні регіони.

Читати за темою: В Україні представили найврожайніші сорти картоплі

 

Виконано за допомогою Disqus

- 1° ... - 5°

Вітер

2.7м/с

Опади

7мм

Вологість

100%