Реклама

Збитки від посухи в Україні перевищують 6,5 млрд грн

12 вересня 2020 90 0
Збитки від посухи в Україні перевищують 6,5 млрд грн
Kurkul.com

Збитки від посухи для агросектору перевищують 6,5 млрд грн. Про це розповів секретар аграрного комітету, народний депутат «За майбутнє» Іван Чайківський. Повідомляє AgroPolit.com.

Він вважає, що уряд повинен оперативно знайти шляхи мінімізації негативних наслідків для агросектору від посухи. Йдеться про мільярди збитків, які вже частково лягли на плечі аграріїв Одеської, Миколаївської, Херсонської, Кіровоградської, Вінницької та інших областей.

«З чого почати? Найперше — порахувати реальні масштаби збитків від погодного фактору з початку року. Звучить цифра 6,5 млрд грн, але ж ми розуміємо, що це далеко не так. Ще весною експерти попереджали про приблизно 15 млрд грн збитків.  Без відповіді й питання, а скільки ж аграріїв постраждало. Немає і приблизного плану подальших дій влади. А мав би бути, бо відповідальність за пошук і  пропозицію таких рішень сьогодні лежить саме на Кабмінові, зокрема, на Мінекономіки та Мінфінові», — зазначив Іван Чайківський.

Він додав, що разом з колегами із «За майбутнє» публічно запропонували Денису Шмигалю та його команді ряд такий дій: дати на два роки пільги зі сплати податків саме для фермерів, надавати безкоштовну (чи по собівартості) енергію на полив полів у нічний час для аграріїв південних областей, а також – прийняти закон про агрострахування.

«Ми знову ж таки готові включитися в процес обговорення з урядом (якщо це буде потрібно), аби швидко знайти варіанти компенсації аграріям збитків від посухи, бо осінь для сектору може бути тяжкою. Ми можемо отримати не тільки зменшення загального обсягу виробництва агропродукції, а й старт падінню аграрного ВВП країни. А воно, нагадаю, сьогодні майже 20%», — додав нардеп.

Читайте також:

Виконано за допомогою Disqus