Між запорізькими фермерами і владою виникли конфлікти

16 грудня 2015 78 0
У Василівському та Вільнянському районах (Запорізька область) спалахнули конфліктні ситуації стосовно земельних відносин
Кurkul.comУ Василівському та Вільнянському районах (Запорізька область) спалахнули конфліктні ситуації стосовно земельних відносин

У Василівському та Вільнянському районах (Запорізька область) спалахнули конфліктні ситуації стосовно земельних відносин, пише прес-служба Запорізької облдержадміністрації.

Конфліктні ситуації у сфері земельних відносин на території Василівського району виникли між фермерськими господарствами та головним управлінням Держгеокадастру у Запорізькій області при поновленні договорів оренди земельних ділянок та затвердженні проектів землеустрою.

У Вільнянську конфлікт виник унаслідок розгляду Вільнянською райдержадміністрацією заяв ТОВ «Агрос-М» та ФГ «Лада-2008» про передачу в оренду невитребуваних земельних часток (паїв) на території Михайлівської сільської ради.

«У Василівському районі це призвело до зростання соціальної напруги. Адже фермерські господарства, яким відмовлено у подальшій оренді, тривалий час використовують землі відповідно до умов договору, сплачують належним чином орендну плату, беруть активну участь у вирішенні соціальних проблем територіальних громад», — зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Посадовець наголосив на необхідності поновлення договорів оренди та надання в оренду земель державної власності саме тим фермерським господарствам, підприємствам на території відповідної ради, які несуть основне соціальне навантаження, забезпечують робочими місцями місцевих жителів та наповнюють місцеві бюджети.

«У зв’язку з цим головному управлінню Держгеокадастру у Запорізькій області вказано, що жодне рішення щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності не повинно прийматися без узгодження з відповідною територіальною громадою, на території якої розташована ділянка», — інформує сайт.

Також додається, що у Вільнянському районі конфлікт перебуває у стадії судового розгляду за позовами ТОВ «Агрос-М» до Вільнянської райдержадміністрації про визнання незаконними її дій стосовно спірних земельних ділянок, а також встановлення осіб, які самовільно їх використовують.

Виконано за допомогою Disqus