Нардеп розповів про вплив бюджету-2021 на аграрний сектор

24 вересня 2020 53 0
Нардеп розповів про вплив бюджету-2021 на аграрний сектор

В проєкті закону про Державний бюджет України на 2021 р. №4000 прогнозується розвиток економіки в умовах «перезапуску» після пандемії COVID-19. Проте, коштів на підтримку агросфери закладено стільки ж, як у 2020 р. Про це повідомив народний депутат України, член депутатської групи «Партія «За майбутнє», секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський, інформує AgroPolit.com.

«Окрім того, у цей невеликий для нашої країни бюджет підтримки в сумі 4 млрд грн додано додаткові для фінансування напрямки», — зазначив він.

Читати за темою: Представлено програму держпідтримки аграріїв на 2021-2023 роки

До прикладу, якщо у 2020 році 4 млрд грн були розподілені так:

  • фінансова підтримка розвитку фермерських господарств — 380 млн грн;
  • фінансова підтримка на поворотній основі (безвідсоткові кредити) через Український державний фонд підтримки фермерських господарств — 67 млн грн;
  • державна підтримка через доплати на користь застрахованих осіб — членів/голів СФГ — 20 млн грн;
  • державна підтримка розвитку тваринництва та переробки с/г продукції — 1 млрд грн;
  • фінансова підтримка розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства — 400 млн грн;
  • часткова компенсація вартості с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва — 437 млн грн;
  • фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів — 1,2 млрд грн.

То в проєкті держбюджету на 2021 р. зовсім не передбачено зростання витрат за цими ж статтями.

«Сума залишається та ж — 4 млрд грн, що далеко до 1% ВВП, як це раніше обіцялося аграріям. Також у бюджеті на 2021 рік не передбачено коштів на поновлення Мінагрополітики, хоче це є позицією президента. Ще одна деталь — восени запускається ринок землі, однак коштів на створення земельної іпотеки у проекті бюджету не передбачено. Не бачимо в держбюджеті статі допомоги аграріям, які постраждали від засухи в 2020 році, попри обіцянки урядовців», — пояснив Іван Чайківський.

Він повідомив, що влітку уряд декларував середньострокові програми держпідтримки агросектору на 2021-2023 рр. МЕРТ додав до своєї трирічної декларації, яка складалася з п’яти ключових напрямів, ще дві програми. До 5 традиційних програм — тваринництва, садівництва, фермерства, здешевлення техніки та кредитів, було додано ще дві програми: підтримка виробництва нішевих культур (продовольча безпека) та картоплярство.

«На найближчому засіданні аграрного комітету представники команди «За Майбутнє» звертатимуться до уряд з вимогою переглянути суму підтримки», — наголосив нардеп.

Також він додав, що представники партії підтримують рішення президента щодо відновлення профільного аграрного міністерства і очікують на його реалізацію.

Виконано за допомогою Disqus