На елеваторах Держрезерву виявили нестачу зерна на понад 40 млн грн

5 жовтня 2020 67 0
На елеваторах Держрезерву виявили нестачу зерна на понад 40 млн грн
Kurkul.com

Фахівці Держаудитслужби під час ревізії фінансово-господарської діяльності державного підприємства «Хлібна база №73» та «Хлібна база №76» Державного агентства резерву України виявили порушення, які призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму понад 42 млн грн. Про це повідомляє AgroPolit.com.

«Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області провели ревізію фінансово-господарської діяльності державного підприємства «Хлібна база №76» Державного агентства резерву України за період з 1 січня 2017 р. по 30 червня 2020 р. та виявили фінансових порушень, що призвели до втрат на суму майже 12 млн грн», — йдеться в повідомленні.

У свою чергу, несвоєчасне освіження (поновлення) ДП «Хлібна база № 76» матеріальних цінностей державного матеріального резерву, призвело до псування, втрати якості зерна вартістю 10 млн грн.

«Керівництво не вживало вичерпних заходів щодо отримання доходів від основної господарської діяльності, зокрема послуги з приймання та зберігання сільськогосподарської продукції надавалися за тарифами, значно нижчими від виробничої собівартості, що призвело до недоотримання підприємством доходів на загальну суму понад 230 тис. грн», — додали в матеріалі.

Крім того, підприємством витрачено коштів на охорону об'єкта, що перебуває на балансі іншої юридичної особи на суму понад 850 тис. грн, що також позначилося на фінансових результатах його діяльності.

Читати за темою: На підприємстві Держрезерву виявили факт псування пшениці на 22 млн грн

Під час планової ревізії фінансово-господарської діяльності державного підприємства «Хлібна база № 73» Державного агентства резерву України виявлено порушення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму понад 30 млн грн. 

«Виявлено нестачу зерна пшениці Державного агентства резерву України на суму майже 28 млн грн, позаяк посадові особи ДП «Хлібна база №73» не забезпечили його зберігання. Установлено псування зерна пшениці Державного агентства резерву України на суму понад 2 млн грн через незабезпечення підприємством належних умов його зберігання, освіження тощо», — уточнили в повідомленні.

Зауважимо, що непроведення підприємством повного розрахунку зі звільненими працівниками призвело до невиплати їм середнього розміру заробітної плати за період затримки повного розрахунку на суму майже 870 тис. грн.

«Окрім того, підприємство не перерахувало до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) за 2019 р. на суму понад 160 тис. грн, допустило нестачу матеріальних цінностей», — підсумували в повідомленні.

Таким чином, матеріали ревізії передано до Національного антикорупційного бюро України для відповідного реагування.

Виконано за допомогою Disqus