Фермери відмовляються від вирощування томатів через поширення шкідників

10 жовтня 2020 124 0
Фермери відмовляються від вирощування томатів через поширення шкідників

Через стрімке поширення в Україні шкідника пасльонових — південноамериканської томатної мінуючої молі Tuta absoluta пояснюється висока собівартість продукції томатів. Про це розповів фермер Сергій Соколов з села Водяне Кам’янсько-Дніпровського району запорізької області, інформує AgroTimes.

«Минулого року я витратив на боротьбу з південноамериканською томатною міллю у своїх теплицях 70 тис. грн, а цього року — у півтора раза більше. Тож можу лише сподіватися, що витрати все-таки окупляться», — поділився фермер. 

Сергій Соколов розповів, що за нинішніх умов складно планувати наступний сезон. Висока ймовірність того, що дедалі більше фермерів відмовлятимуться від вирощування томатів, особливо в другому обороті. Окрім шкідників, стабільно працювати фермерам заважає імпорт.

«Зараз ціна на вітчизняні томати хороша, можна заробляти. Але ж щойно масово піде імпортна продукція, ціна одразу просяде. Зазвичай це спостерігається в 20-х числах жовтня. Тобто в період, коли ціна мала б зростати на фоні зростання виробничих витрат на опалення теплиць, вона починає знижуватися. Фермерам і так складно, російський ринок закрився, Крим і Донбас нам недоступні, так ще й імпорт тисне. Вітчизняних виробників держава не захищає, імпорт не обмежує. Фермери виходять із ситуації, як самі собі знають», — сказав Сергій Соколов.

Читати за темою: Половина всієї вирощеної цибулі в Україні згниє — думка

Виконано за допомогою Disqus

+ 26° ... + 15°

Вітер

3.4м/с

Опади

0мм

Вологість

72%