Половина всієї вирощеної цибулі в Україні згниє — думка

2 жовтня 2020 245 0
Половина всієї вирощеної цибулі в Україні згниє — думка

Цьогоріч в Україні може згнити половина усієї вирощеної цибулі через перевиробництво. Про це Kurkul.com повідомив керівник ФГ «АЛТАНАЛ» Олександр Червоний.

«Зараз така ситуація, що дуже велике перевиробництво цибулі, а ціна на неї дуже низька — 1,5-2,5 грн/кг», — розповів аграрій.

На його думку, 50% цибулі згниє в людей, через перевиробництво.

«Фермери не знають, куди дівати вирощену цибулю. Нам простіше: маємо свої холодильники, де ми зможемо зберігати урожай. У кого їх немає, то продають одразу з поля і ніхто не бере. В кого цибуля збережеться до весни, то, думаю, ціна буде 5-6 грн/кг», — прогнозує Олександр Червоний.

Проте фермер зазначив, що цього року дуже мало якісної цибулі. Зима була дуже тепла, всі шкідники перезимували в ґрунті, а також на полях багато гризунів, що значно впливає на якість овочів та їх собівартість через додаткові захисні обробки.

«Цього року робили вдвічі більше хімічних обробок. Собівартість цибулі виросла в рази, якщо минулого року це було до 3 грн, то цього року 4,5 грн», — додав фермер.

За словами Олександра Червоного цього року у господарстві висадили 8 га озимої цибулі і 15 га ярої. Вся цибуля на зрошенні.

Читати за темою: В Україні збудують потужний завод із переробки картоплі

Не пропустіть актуальні матеріали на сайті:

Виконано за допомогою Disqus

+ 26° ... + 15°

Вітер

3.4м/с

Опади

0мм

Вологість

72%