Названо причини активного росту цін на кукурудзу

8 жовтня 2020 5972 0
Названо причини активного росту цін на кукурудзу

Ф’ючерси на кукурудзу активно зростають, як і інші commodities в сегменті агро. Котирування на біржових майданчиках вже відіграли падіння, яке відбулось на фоні розпродажів сировинних активів в період першого локдауну. Повідомляють аналітики Zernotorg.ua.

Додав ринкам «булішу» і USDA, який несподівано ретроспективно переглянув червневий звіт по залишках с/г культур, а точніше знизив оцінку наявних запасів кукурудзи в США майже на 205 млн бушелів, що є найбільшим зниженням за останні десять років, при цьому не називаючи чітких причин.

Додатково драйверами росту виступають кілька факторів:

  • Активний імпорт, як кукурудзи, так і інших с/г товарів Китаєм. Згідно з даними митної служби Китаю за дев’ять місяців 2020 р. країна імпортувала 5,59 млн тонн зернової, що на 50% вище за показник минулого року.
  • Зниження прогнозів валового збору в Північній півкулі, зокрема США, Франції та Україні.

«Попри загальний бичий настрій по кукурудзі, учасники ринку забувають, що Китай — це лише 4% світового імпорту цієї культури на відміну від соєвих бобів, яких КНР імпортує близько 100 млн тонн на рік (60% світового імпорту), тому світовий попит у 2020/21 МР буде залежати від стану економіки в інших великих країнах імпортерах, оскільки значна частина кукурудзи йде на корм с/г тваринам і в якості сировини для біоетанолу, а з відновленням його виробництва в США поки що не складається», — додали аналітики.

На фізичному ринку в Україні все стабільно — кукурудза продовжує зростати і просто неймовірні цифри в 187-190 USD/т на старті сезону в розпал збиральної кампанії вже «не ріжуть слух». Експортери на початку вересня намагались закріпитись в діапазоні 167-170 USD/т на сподіваннях, що в ціни вже закладено негатив від недобору урожаю, але не склалось, активний ріст котирувань на біржових майданчиках і бича тональність звітності USDA підштовхнули ціни далі.

Додає підтримки ринку і фактор відставання темпів збору урожаю в порівнянні з минулим роком. На 6 жовтня 2020 р. зібрано 5,03 млн т зерна кукурудзи з 20% площ, проти 9,52 млн тонн (31,1%) минулого року.

Виконано за допомогою Disqus

+ 31° ... + 18°

Вітер

1.7м/с

Опади

3мм

Вологість

61%