Ціни на основні продукти харчування досягнули найвищого за останні місяці рівня

9 жовтня 2020 324 0
Ціни на основні продукти харчування досягнули найвищого за останні місяці рівня

У вересні значення Індексу продовольчих цін ФАО зросло на 2,1%, а нові прогнози щодо світового виробництва використання, запасів та торгівлі зерна вказують на добре забезпечені ринки. Повідомляє пресслужба ФАО.

Згідно з даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) індекс базових цін на продовольчі товари, зокрема на рослинні олії та крупи, виріс у вересні.

Індекс продовольчих цін ФАО за місяць в середньому становив 97,9 пункту, що на 2,1% більше, ніж у серпні, і на 5% більше, ніж у вересні 2019 р.

Індекс цін ФАО на зернові зріс на 5,1% у порівнянні з серпнем і зараз на 13,6% вищий, ніж рік тому. Значно зросли котирування пшениці, що зумовлено збільшенням об’ємів торгівлі на тлі побоювань щодо зменшення виробництва у південній півкулі, а також засух, що впливають на посіви озимої пшениці по всій Європі.

Ціни на кукурудзу також зросли, що зумовлено зниженням перспектив виробництва кукурудзи у Європейському Союзі та переглядом щодо зменшення поставок у Сполучених Штатах Америки. Також зросли міжнародні ціни на сорго та ячмінь, тоді як ціни на рис впали.

Читати за темою: Названо причини активного росту цін на кукурудзу

Індекс цін ФАО на рослинні олії у вересні збільшився на 6%, досягнувши рекордного за останні вісім місяців рівня, — у зв'язку зі зростанням котирувань на пальмову, соняшникову і соєву олії на тлі активного попиту на світових ринках.

Вересневе значення Індексу цін ФАО на м'ясо виявилося на 0,9% нижчим, ніж минулого місяця, що частково пояснюється рішенням Китаю ввести заборону на імпорт свинини з Німеччини в зв'язку з виявленням Африканської чуми свиней (АЧС) у диких кабанів.

Помірне зростання котирувань цін на вершкове масло, сир і знежирене сухе молоко було компенсовано падінням котирувань на незбиране сухе молоко, в результаті чого значення Індексу цін ФАО на молочну продукцію у вересні практично не змінилось.

Значення Індексу цін ФАО на цукор знизилося на 2,6%, головним чином через прогнозоване глобальне перевиробництво цукру в новому сезоні, що обумовлено значним відновленням обсягів виробництва в Індії, а також очікуваним високим рівнем виробництва в Бразилії.

Виконано за допомогою Disqus