Фермер із Кіровоградщини заощаджує 20% на обробітку ґрунту за допомогою strip-till

14 жовтня 2020 3346 0
Фермер із Кіровоградщини заощаджує 20% на обробітку ґрунту за допомогою strip-till
pravda-kr

У с. Любомирка Добровеличківського р-ну Кіровоградської обл. фермер власноруч створив агрегат, який працює за технікою strip-till. За допомогою знаряддя у господарстві отримують гарні врожаї, значно заощаджують на пальному та ремонті техніки. Про це повідомляє pravda-kr.

У народі технологію strip-till ще називають смуговою оранкою, тому що обробляють лише незначні ділянки — смужки чи рядки, де висіватимуть насіння. За допомогою цієї технології земля зберігає більше вологи і отримує більше поживних речовин. 

«На семінарі у Полтавській обл. побачив стріптілівський агрегат. Зацікавився. Почав розпитувати, дізнаватися ціну. Мені пояснили, що це задоволення не дешеве. Лише деякі його складові коштували до $6 тис. одна секція. А ще до нього потрібні рама та інші складові. Вирішив самостійно його зібрати. На базі джондірівської сівалки почали робити агрегат — прикріпляти диски, лапи, інші складові. Усі комплектуючі не нові, вживані, але гарної якості, імпортні. Зробили його одинадцятирядковим, щоб колеса трактора, який його возить, потрапляли у міжряддя, а не в рядок», — розповів Віктор Кишка, фермер.

Читати також: У Кропивницькому представили потужний гусеничний трактор Boris Bond

За його словами, агрегат обійшовся в межах 400 тис. грн.

«За допомогою агрегату ми нарізаємо рядки шириною 20-25 см. На нього чіпляємо бункер для сухих або бочку для рідких добрив. Під час нарізання рядків восени, вносимо комплексні гранульовані добрива. Навесні в цей же слід вносимо рідкі добрива, слідом сіємо зерно. На наступний рік зміщаємося на міжряддя, які у попередній рік не чіпали. І так рік за роком рухаємося, зміщення робимо на 30-35 см», — зазначив фермер.

Віктор Кишка запевняє, що ця технологія має значні переваги. У господарстві також значно економлять на добривах. За традиційними технологіями ними обробляють землю всього поля вже четвертий рік.

«Перший рік особливого покращення врожайності не відчули, тому що не було чим закрити землю, тобто з минулого року не лишилося стерні та поживних речовин. Але економія була по техніці. Вона менше працювала, відповідно менше потребувала ремонту. Наступного року врожайність була кращою. Потім — ще більша. Різниця між традиційною технологією і стріп тілл — 20%. Чим більше років ми працюємо за цією технологією, тим більше у ґрунті збирається поживних речовин, волога залишається, менші затрати йдуть на добрива і пальне», — підсумував аграрій.

Читати за темою: Claas презентував флагманський комбайн Lexion 8700 на AGROEXPO-2020

 

 

Виконано за допомогою Disqus

+ 24° ... + 13°

Вітер

3.8м/с

Опади

0мм

Вологість

57%