Реклама

Аграрії зменшили площі під овочами

21 грудня 2015 92 0
Овочі зберуть на 10% менше
Rechrebenka.ruОвочі зберуть на 10% менше

Сільгоспвиробники у нинішньому сезоні відвели під овочі менше площ, повідомляє «Delo.ua».

Пов'язано це з багаторазовим подорожчанням ресурсів для проведення посіву і подальшого догляду за плантаціями. Кредити для більшості господарств стали недоступними, а за власні кошти провести аграрний сезон у повному обсязі фермери- овочівники були не в змозі.

Ще одна причина — проблеми зі збутом. Через російське продуктове ембарго падають і внутрішні обсяги переробки овочів, адже консервні заводи знижують обсяги виробництва. Це болісно позначилося на компаніях, що вирощують сезонні овочі, які довгий час працювали за контрактами з переробниками.

«Свої корективи внесла і погода. Нетипові посушливі умови нинішнього сезону негативно вплинули на врожай овочів і фруктів. Очікується, що цього року показники валового збору овочів складуть 8,7 млн т, що на 10% менше результатів минулого року», — розповідає експерт аграрних ринків Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Віталій Кордиш.

Різка девальвація гривні стала важливим фактором, який, з одного боку, захистив Україну від імпорту, а з іншого — дозволив збільшити відвантаження продукції на експорт, оскільки ціни у середині країни, виражені у валюті, були і лишаються дуже привабливими.

«Росія, яка завжди з великим відривом очолювала список основних імпортерів української плодоовочевої продукції, скотилася за перше півріччя 2015 р. аж на 14 місце. Місце Росії зайняла Білорусь, яка наростила за цей час імпорт овочів з України у 2,4 рази. Також достатньо різко зросли поставки з нашої країни на Ближній Схід, у Пакистан та Ірак», — стверджує економіст Інвестиційного департаменту продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Виконано за допомогою Disqus