В Україні підтримуватимуть малих фермерів в рамках запуску ринку землі

5 листопада 2020 147 0
В Україні підтримуватимуть малих фермерів в рамках запуску ринку землі
Kurkul.com

У Мінекономіки обговорили питання фінансової підтримки малих фермерів у рамках запуску ринку землі. Повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Зазначається, що 4 листопада відбувся круглий стіл «Як стимулювати та диверсифікувати діяльність підприємств аграрного сектору України? Сприяння інституційному розвитку, іпотечному кредитуванню та доступу до кредитів для малих фермерів після відкриття ринку землі».

«В питанні запуску ринку землі наголос — на дрібних фермерах, адже вони, на противагу середнім і великим підприємствам, мають обмежений фінансовий ресурс. Метою створення Фонду часткового гарантування кредитів є підтримка малих сільгоспвиробників шляхом надання гарантій за їх кредитними зобов’язаннями. Разом з тим, це має бути комплексна аналітична установа, яка приєднається до мережі сільськогосподарського дорадництва на рівні об’єднаних територіальних громад та консультуватиме фермерів на місцях. Прийняття відповідного законопроекту про створення Фонду передбачається у 2021 році», — зауважив заступник Міністра Тарас Висоцький.

Читати за темою: Ринок землі: оприлюднено проект рішення КСУ щодо земельної реформи

За його словами, іншим дієвим інструментом полегшення доступу аграріїв до державної та інформаційної підтримки є Державний аграрний реєстр, закріплення якого на законодавчому рівні очікується на цьому тижні (законопроєкт №3295).

Також учасники обговорили питання реалізації земельної реформи та забезпечення інструментами фінансової підтримки аграріїв, кредитування малих і середніх фермерських господарств після запуску ринку землі, спрощення доступу фермерів до фінансових ресурсів, державної підтримки фермерів, перспектив створення Фонду часткового кредитування.

Виконано за допомогою Disqus