Експерти радять в осінній період досліджувати ґрунт на вміст елементів живлення

9 листопада 2020 106 0
Експерти радять в осінній період досліджувати ґрунт на вміст елементів живлення
UKRAVIT

Складні погодні умови 2020 р. ще раз підтвердили необхідність економічно та науково обґрунтованого підходу до ведення сільського господарства. Тому наступним кроком після збирання врожаю в осінній період є дослідження ґрунту на вміст елементів живлення, яке допоможе розрахувати норму внесення добрив під наступний врожай і забезпечить зменшення виробничих витрат при його вирощуванні. Повідомляють експерти «UKRAVIT».

«Достатня кількість елементів живлення у ґрунті — це такий самий важливий фактор для досягнення високої врожайності, як і здорове та якісне насіння, правильно підібрані засоби захисту рослин і добрива. Тому коли ярі культури зібрані, ми рекомендуємо неодмінно провести дослідження ваших ґрунтів, щоб наступна посівна кампанія принесла вам гідну винагороду у вигляді запланованої врожайності», — відзначає керівник сервісно-аналітичного центру «Інституту здоров’я рослин» Ірина Перехрест.

Які показники ґрунту варто дослідити в першу чергу? Головних чи другорядних показників немає, відзначає Ірина Перехрест. Вона радить дослідити ґрунти вашого господарства на вміст азоту, органічної речовини, рухомих форм (фосфору, калію, сірки). Важливим показником, який не можна ігнорувати, є й наявність у ґрунті мікроелементів: за оптимального забезпечення рослин мікроелементами пришвидшується їх розвиток, підвищується стійкість до хвороб, ослаблюється дія зовнішніх несприятливих факторів — посухи, низьких і високих температур.

Крім того, плануючи удобрення полів, попереджає Ірина Перехрест, треба зважати, що на рівень засвоєння культурами основних елементів живлення із добрив впливає й такий показник, як рН ґрунту. Оптимальним значенням для повноцінного використання рослиною NPK із добрив є показник 7,0. І навіть при незначних відхиленнях від цієї норми ваші посіви недоотримають заплановані поживні елементи. Те саме стосується й мікроелементів: їх засвоєння рослинами залежить від таких показників, як рН ґрунту, вологість, вміст органічної речовини та інших. Тож дослідження їх вмісту дозволить запланувати позакореневі підживлення.

Також, відзначає експерт, варто перевірити ґрунт на залишкову кількість пестицидів. Адже ця інформація допомагає зрозуміти, чому деякі ділянки поля без явних причин «випадають» в період активної вегетації. Крім того, це дослідження корисно проводити на новоосвоєних землях, щоб точно знати усі їх «підводні камені».

Виконано за допомогою Disqus