КСУ ризикує зірвати відкриття земельного ринку

18 листопада 2020 94 0
КСУ ризикує зірвати відкриття земельного ринку

Закон про ринок землі та й загалом земельна реформа з подачі Конституційного Суду України може стати на паузу практично не розпочавшись. Повідомляє AgroPolit.com.

Судді скористалися відповідною підставою-поданням від представників Батьківщини та ОПЗЖ щодо неконституційності закону про відкритий ринок землі № 552-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», ухвалений Верховною Радою 31 березня 2020 р. на позачерговому засіданні, і підписаний 28 квітня Президентом України Володимиром Зеленським

Наразі робота КСУ фактично заблокована. Чотири судді КСУ заявили про те, що утримуються від подальших засідань суду. Тобто фактично кворуму немає. Парламент спробував призначити нових суддів до КСУ, але спроба доукомплектувати склад конституційного суду провалилась.

«Постає питання, що буде далі? Є два варіанти: перший — реформу ніхто не анулює і вона запускається по плану; другий — КСУ, таки, ухвалює рішення (або про часткову зміну реформи, або про її скасування у такому вигляді)», — йдеться у повідомленні.  

Читайте також:

Виконано за допомогою Disqus