Після запуску ринку землі фермери можуть втратити до 20% земельного банку — думка

11 листопада 2020 2915 0
Після запуску ринку землі фермери можуть втратити до 20% земельного банку — думка
Kurkul.com

Після запуску ринку землі фермери можуть втратити як мінімум 15-20% земельного банку, тому що хтось захоче продати комусь іншому, хтось захоче сам господарювати. Таку думку висловив Валерій Діброва, голова ТОВ «П’ятидні», що на Волині у матеріалі «Валерій Діброва: Коли з однієї кнопки запускаєш обладнання на €3 млн — це неймовірно» на Kurkul.com.

У ТОВ «П’ятидні» й сьогодні працюють над збільшенням орних земель, як шляхом оренди нових, так і розчищаючи перелоги та зарослі ділянки, що вже десятками років не оброблялися.

Господарство витрачає на повернення до обробітку сільгоспугідь значні кошти. Щоденно на цьому напрямі працюють до 60 осіб та чимало техніки. Таким чином тут готуються до повноцінного старту ринку землі.

«Коли запрацює ринок землі, треба буде готуватися, що як мінімум 15-20% земельного банку може просто відійти, тому що хтось хоче продати комусь іншому, хтось захоче, можливо, сам господарювати, і такі є зараз. Тому мусимо брати додаткові землі, щоб утримати той ресурс, який ми сьогодні накопичили, технічний, людський, та зберегти виробничий потенціал», — зазначив керівник господарства.

Валерій Діброва відразу ж додає, що до таких розчищених земель треба підходити обережно.

«Там є багато піщаних та торфових ґрунтів, тож треба обережно та виважено впроваджувати сівозміну, щоб мати й урожай, і хороший ґрунт. Інтенсивні культури ти ж там не посієш, кукурудзу, наприклад. А от жито, соняшник, озиму пшеницю ― ці культури треба сіяти, й через 2–3 роки на таких землях можна спокійно отримати досить пристойні врожаї», — підсумував Валерій Діброва.

Як зазначив Валерій Діброва, наразі в господарстві активно впроваджують цифрові рішення. Для цього компанія AgroОnline розробила для ТОВ «П’ятидні» програмне забезпечення для управління підприємством у цілому, охоплюючи всі можливі напрями діяльності від планування до реалізації продукції.

«Наша система збирає інформацію з усіх джерел по кожному напрямку, що забезпечує керівника підприємства повною картиною і дає можливість проаналізувати, наскільки якісно відпрацьовано сезон, виявити помилки і слабкі місця та зробити висновки на наступний сезон», — розповідає Олександр Сухоносов.

Він додав, що активному впровадженню систем менеджменту в українських господарствах заважає страх та невпевненість у нових технологіях. Видається, що це дуже складно, що це потребує багато часу та знань для вивчення. Ще однією перешкодою є особливості вітчизняного правового поля — багато хто боїться витоку інформації про фінансовий стан та активи господарства, що теоретично може полегшити життя рейдерам та іншим недобросовісним ділкам.

Читайте також: 

Виконано за допомогою Disqus