Пандемія коронавірусу знизила попит на українську агропродукцію як за кордоном, так і на внутрішньому ринку. Про це в ході онлайн-вебінару сказав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.
«Українське сільське господарство зіткнулося з двома форс-мажорами у 2020 році — це посуха і пандемія COVID-19. Якщо говорити про пандемію, то найчутливішими до нових умов виявилися дрібні сільгоспвиробники, орієнтовані на готову продукцію садівництва, а також на продукцію тваринництва, яка реалізовується без посередників на ринку. Особливо сильно пандемія позначилася на них навесні, коли в Україні був повний локдаун, були закриті ринки», — сказав він.
Читайте також: Запровадження в Україні повного локдауну стане катастрофою для економіки
За словами Тараса Висоцького, попри ослаблення карантину в другому і третьому кварталі року, пандемія продовжила впливати на агровиробників через зниження споживання і попиту на продукти на внутрішньому ринку.
«Ще один фактор, який вплинув на всіх виробників — часткове зниження попиту на міжнародних ринках, насамперед на продукцію тваринництва», — сказав він.
Він підкреслив, що Україна не вводила будь-які обмеження на експорт продукції, перш за все зерна, хоча такі обмеження були в інших країнах.
Водночас за словами Тараса Висоцького, пандемія не вплинула на виробництво сільгосппродукції в Україні.
Читайте також: Карантин вихідного дня негативно вплине на фермерів — думка
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.