Пандемія коронавірусу знизила попит на вітчизняну агропродукцію

29 листопада 2020 463 0
Пандемія коронавірусу знизила попит на вітчизняну агропродукцію
Kurkul.com

Пандемія коронавірусу знизила попит на українську агропродукцію як за кордоном, так і на внутрішньому ринку. Про це в ході онлайн-вебінару сказав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

«Українське сільське господарство зіткнулося з двома форс-мажорами у 2020 році — це посуха і пандемія COVID-19. Якщо говорити про пандемію, то найчутливішими до нових умов виявилися дрібні сільгоспвиробники, орієнтовані на готову продукцію садівництва, а також на продукцію тваринництва, яка реалізовується без посередників на ринку. Особливо сильно пандемія позначилася на них навесні, коли в Україні був повний локдаун, були закриті ринки», — сказав він.

Читайте також: Запровадження в Україні повного локдауну стане катастрофою для економіки

За словами Тараса Висоцького, попри ослаблення карантину в другому і третьому кварталі року, пандемія продовжила впливати на агровиробників через зниження споживання і попиту на продукти на внутрішньому ринку.

«Ще один фактор, який вплинув на всіх виробників — часткове зниження попиту на міжнародних ринках, насамперед на продукцію тваринництва», — сказав він.

Він підкреслив, що Україна не вводила будь-які обмеження на експорт продукції, перш за все зерна, хоча такі обмеження були в інших країнах.

Водночас за словами Тараса Висоцького, пандемія не вплинула на виробництво сільгосппродукції в Україні.

Читайте також: Карантин вихідного дня негативно вплине на фермерів — думка

Виконано за допомогою Disqus