Аналітики прогнозують заміну яловичини та молока штучною іжею

13 грудня 2020 65 0
Аналітики прогнозують заміну яловичини та молока штучною іжею
Kurkul.com

За прогнозами американського аналітичного центру RethinkX, до 2035 р. м’ясна індустрія у США збанкрутує, і яловичину майже повністю замінить штучне м’ясо. Про це інформує Хмарочос.

Так, дослідники вважають, що до 2030 р. попит на продукти великої рогатої худоби зменшиться на 70%, а виробництво молока і м’яса впаде на понад 50%. Зокрема, споживання яловичого фаршу скоротиться на 70%, стейків — на 30%, а молочних продуктів — майже на 90%.

До 2035 р. попит на яловичину та молочні продукти зменшиться на 80-90%. До того часу переважна більшість американських ферм, які вирощують корів, стануть банкрутами. Схожа доля чекає на виробників курятини, свинини та риби.

В результаті відмирання м’ясної індустрії до 2035 р. звільниться приблизно 60% земель, які наразі використовуються для вирощування худоби.

«Разом зі зниженням попиту на м’ясо знизиться й попит на нафтопродукти — до 2030 р. принаймні вдвічі, або на 150 млн барелів», — стверджують аналітики.

Читати також: В Україні необхідна ідентифікація всієї тваринницької продукції — Травецький

На заміну продуктам тваринництва прийде модель біотехнологічної їжі (Food-as-Software). Вчені, які розроблятимуть нові продукти, зберігатимуть «рецепти» у базах даних, відкритих для вільного доступу в усьому світі. Це сприятиме сталій та збалансованій системі виробництва їжі.

Аналітики запевняють, що нова їжа буде приблизно на 50-80% дешевшою за продукти тваринництва. Середнє американське домогосподарство економитиме понад $1200 в рік на продуктах.

Також до 2035 р. втратять роботу 90% із 1,2 млн людей, залучених у виробництві яловичини та молокопродуктів, втратять роботу. Натомість нові біотехнологічні компанії зможуть працевлаштувати принаймні 1 млн робітників до зазначеного року.

Виконано за допомогою Disqus