Прогноз виробництва зернових та олійних у світі залишився рекордним — аналітики

11 грудня 2020 170 0
Прогноз виробництва зернових та олійних у світі залишився рекордним — аналітики

Свіжий звіт від Міністерства сільського господарства США можна назвати консервативним, попри загальний бичачий тон в зміні балансів по основних культурах, зменшення прогнозів виробництва і кінцевих запасів в 2020/21 МР були не такими значними як в листопаді, а по США взагалі майже ідентичні в порівнянні з минулим місяцем. Повідомляють аналітики Zernotorg.ua.

Враховуючи, що очікування аналітиків із показників виробництва і залишків знаходились в досить широкому діапазоні, ринки відреагували стримано.

По кукурудзі та соєвих бобах на майданчику СВОТ (СМЕ) продовжилась консолідація цін в бічному каналі, яка триває з 2 грудня. Пшениця, попри більш суттєве зниження кінцевих залишків в порівнянні з очікуваннями ринку, демонструє зниження після росту протягом поточного тижня.

Самі ж баланси виглядають наступним чином:

  • пшениця — світове виробництво 773,66 млн т (+1,28 млн т), кінцеві залишки 316,50 млн т (- 3,95 млн т), збільшено прогноз виробництва для Австралії та Росії, а також збільшено прогноз споживання Китаєм;
  • кукурудза — світове виробництво 1143,56 млн т (- 1,07 млн т), кінцеві залишки 288,96 млн т (- 2,47 млн т), неочікувано підвищено прогноз виробництва в Україні до 29,5 млн т, але знижено для Аргентини, аналогічно до пшениці збільшено споживання для КНР, що призвело до скорочення залишків;
  • соєві боби — світове виробництво 362,05 млн т (- 0,59 млн т), кінцеві залишки 85,64 млн т (- 0,88 млн т), зниження балансів в основному за рахунок зменшення прогнозу виробництва в Аргентині.

«Попри те, що USDA знову «порізала» цифри виробництва, воно залишається на абсолютних рекордних значеннях, проте залишки на кінець маркетингового року по соєвих бобах і кукурудзі знижено до мінімумів за останні п’ять років», — зазначили у Zernotorg.ua.

В основному фактор такого скорочення аналітики USDA вбачають в зростанні внутрішнього споживання Китаєм, який зараз активно нарощує імпорт зернових та олійних культур. Серед найбільших економік  КНР найкраще пережила епідемію коронавірусу і наслідки локдауну, про що свідчить V-подібне відновлення економіки, яка за результатами поточного року навіть продемонструє ріст. Як наслідок швидко зростає споживання сировинних товарів в т. ч. с/г продукції.

Виконано за допомогою Disqus