Переважне право продажу сільгоспземель потрібно закріпити на аукціонах — думка

14 грудня 2020 82 0
Переважне право продажу сільгоспземель потрібно закріпити на аукціонах — думка

Продаж переважного права на сільськогосподарські земельні ділянки пропонують закріпити лише через аукціон, що унеможливить шахрайські схеми. Такі зміни до законопроект №2194 про земельну децентралізацію запропонував Іван Чайківський, народний депутат («За майбутнє»), секретар комітету  з питань аграрної та земельної політики. Повідомляє AgroPolit.com

«Ми говоримо про те, що вводимо цивілізований ринок землі. Ринкові взаємовідносини — це стандартні взаємовідносини попиту і пропозиції. Дійсно, спочатку може бути сплеск цих показників за рахунок новизни процесу. Але ми розуміємо, що ціна попиту і ціна пропозиції рано чи пізно збалансуються. І я пропоную цей баланс закріпити законодавчо і надати незалежний аукціонний майданчик для продажу землі сільськогосподарського призначення, яка є, в тому числі паєм, за умови, що продавець і покупець, який має переважне право, не домовилися при прямому продажі», — пояснює Іван Чайківський.

За словами народного депутата, він подав відповідну правку.

«Для того, щоби збільшити гарантії при використанні переважного права на купівлю землі сільськогосподарського призначення та уникнути можливих шахрайських готівкових схем (в т.ч. легалізації коштів сумнівного походження), я вніс пропозицію до повторного другого читання розгляду законопроекту 2194. Її суть полягає в тому, щоби право продажу земельної ділянки (якщо сторони: той, хто продає і той хто купує і має переважне право на неї, не дійшли згоди) реалізовувалося виключно на аукціоні», — пояснив Іван чайківський.

Читайте також: В Мін’юсті розповіли, що загрожує власникам землі зі старими державними актами на землю

Виконано за допомогою Disqus